(+420) 222 242 342
Menu

Novinky

5 tipů na bezpečnou práci v kanceláři i během pandemie

26. 07. 2021
Soutěž Kanceláře roku: Za třicet let kancelářský design v privátní sféře ušel neuvěřitelnou cestu. Ve státní sféře je podinvestováno.

Nehledě na aktuální vývoj koronavirové pandemie, drtivá většina firem se vrací do kanceláří, i kdyby to bylo jen na pár dní v týdnu. Jak tedy v nové realitě zajistit, aby návrat do kanceláře byl bezpečný? Projděte si našich 5 tipů na bezpečnou práci v kanceláři i během pandemie:

 • Hybridní model & zásah architekta – pro správné fungování firmy je nutné zajistit bezpečné prostory pro zaměstnance, aby se mohli v práci osobně stýkat i mimo čistě byznysové schůzky. Důvod je nasnadě – jen díky nepracovní socializaci můžete budovat firemní kulturu a naplňovat firemní hodnoty, které zaručují růst a úspěch. Tomu pomůže i architekt s rozdělením pracoviště na menší bloky, či vytvořením více menších zasedaček.
 • Roušky na pracovišti – ať již platí jakákoliv vládní nařízení, většina firem povoluje naočkovaným lidem sedět na svém pracovním místě bez roušek a roušky nosit jen ve společných prostorách či během schůzek s lidmi mimo firmu.
 • Očkování – velmi důležitá je komunikace se zaměstnanci ohledně očkování. Zaměstnavatel by měl být v pozici tvůrce osvěty směrem k zaměstnancům a mít nastavená pravidla pro případné zhoršení pandemie (pravidla pro očkované a neočkované) a hlavně pozitivně motivovat očkované.
 • Interní akce a testování – pro bezpečné a zdravotně nezávadné pracoviště je vhodné se alespoň jednou týdně testovat nehledě na kompenzace ze strany státu. S kvalitním PCR testem je pak možné udělat bezpečně nejen interní teambuilding, ale i firemní akci pro klienty.
 • Sledovat globální vývoj rizik (např. WHO, CDC) – začíná se světem šířit nakažlivější mutace? Nečekat na vládní nařízení a být připraven v případě zhoršující se situace opět vrátit roušky na pracoviště a častější testování.
Archiv novinek
Modern Office building

Nové kanceláře v Praze mizí před očima kvůli vysoké poptávce a předpronájmům

26. 09. 2023

Prochazka & Partners slaví 10 let na trhu komerčních realit. Za dobu své existence klientům ušetřila přes 8 miliard Kč na investičních a provozních nákladech

22. 09. 2023

Setkejte se s odborníky z Prochazka & Partners na veletrhu Expo Real

15. 09. 2023
Radek Procházka
Managing Partner
#

Domluvit schůzku

Stavte se u nás na kávu nebo nám zanechejte Vaše číslo
a my se rádi ozveme ve Vámi preferovaný čas.

  Kontaktujte mě
  ×
  Kontaktní formulář