(+420) 222 242 342
Menu

Novinky

Zaměstnanci si nechtějí v podniku připadat jako malé děti

21. 12. 2018
Cool Credit

Větší samostatnost, společenská odpovědnost a příjemné prostředí ve firmě. Zatímco ještě před deseti lety, v době vrcholící ekonomické krize, brali lidé téměř jakoukoliv práci, dnes mají na zaměstnavatele vysoké nároky.

Nedostatek zaměstnanců na trhu práce i nástup mladších generací do pracovního procesu přináší firmám nový problém. Sebevědomější a nezávislejší zaměstnanci totiž stále méně snášejí, pokud se k nim firma nebo nadřízení pracovníci chovají jako k malým dětem. Týká se to například situací, kdy se o chvilku déle zdrží na přestávce na kávě nebo se chvilku věnují soukromému telefonu nebo komunikaci na sociální síti.

Generace mladých zaměstnanců má také stále větší nároky na vybavení pracoviště. Především progresivní, technologické firmy je lákají na bonusy, jako je vlastní tělocvična nebo firemní bar.

Image bude rozhodujícím faktorem

„Cool image společností se stane rozhodujícím faktorem na pracovním trhu. Cílem zaměstnavatelů bude vytvořit z kanceláří tak příjemné prostředí, že se v nich pracovníci budou cítit stejně komfortně jako u sebe doma,“ říká Radek Procházka, řídící partner realitní a poradenské společnosti Prochazka & Partners.

„Vzniknou fitness centra i firemní bary, kde se mohou lidé po pracovním dni setkat a v uvolněné atmosféře probrat aktuální dojmy z náročného dne. Z kanceláře se tak rázem stane místo, z něhož hned nemusí zaměstnanci utíkat domů,“ dodává Radek Procházka.

Kromě nástupu nových technologií, jako je ovládání některých zařízení hlasem nebo virtuální realita, se kanceláře promění také fyzicky. Firmy budou podle odborníků investovat také do nadčasového designu, aby si udržely či získaly kvalitní zaměstnance, kterých je na trhu nedostatek.

Na druhou stranu podobné trendy se odrážejí spíše u nadnárodních společností, případně u technologických či poradenských firem. Stále platí, že v řadě, především menších výrobních podniků, je pro zaměstnance „svátek“, pokud nafasují solvinu na umytí rukou od mastnoty a nemusejí si ji kupovat ze svého. Slaďování interiérů či bary pro zaměstnance tam pracovníkům ještě dlouho budou znít jako sci-fi z jiného světa.

Archiv novinek
Nearshoring začíná mít vliv na industriální nemovitosti

Nearshoring začíná mít vliv na industriální nemovitosti

08. 09. 2021
PKV BUILD

Brno jede: Rapidní výstavba dá na trh až čtvrt milionu metrů kanceláří

26. 08. 2021
Recepce společnosti Prochazka & Partners

Představení týmu Design & Build

23. 08. 2021
Radek Procházka
Managing Partner
#

Domluvit schůzku

Stavte se u nás na kávu nebo nám zanechejte Vaše číslo
a my se rádi ozveme ve Vámi preferovaný čas.

Kontaktujte mě
×
Kontaktní formulář