(+420) 222 242 342
Menu

Novinky

Třetí ročník prestižní soutěže Kanceláře roku se blíží do finále

25. 01. 2019
Alef Nula vítěz kanceláře roku

Třetí ročník prestižní soutěže Kanceláře roku bude již ve středu 30. ledna ukončen slavnostním galavečerem. Do letošního ročníku se přihlásilo rekordních více než sedmdesát účastníků. Ti se utkají v devíti kategoriích, které doplňuje speciální cena Environment Friendly.

Slavnostní vyhlášení Kanceláří roku proběhne 30. ledna v reprezentativních prostorách Velkého sálu Paláce Žofín. Večerem přítomné provede známá moderátorka České televize Daniela Písařovicová a hosté se mohou těšit také na vystoupení Kateřiny Marie Tiché, zpěvačky ze skupiny Jelen.

Finalisté se utkají v devíti hlavních kategoriích (finanční instituce, právní kancelář, IT kancelář, média & marketing, poradenství, Hub & Co-working, sdílené služby, kanceláře 21. století a Employee Friendly), které doplňuje speciální cena v kategorii Environment Friendly. Ta zohledňuje dlouhodobou udržitelnost prostor a jejich dopady na životní prostředí, a to jak při výstavbě, tak při samotném provozu kanceláří.

„Jedním z hlavních cílů naší soutěže je docenit firmy, které myslí na své zaměstnance a snaží se pro ně vytvořit příjemné pracovní prostředí. Dále se snažíme motivovat lídry firem, aby šli ve šlépějích těch, kteří se touto cestou již vydali. Letošní ročník ukazuje, že laťka kvality kanceláří v ČR je znovu posunuta na další úroveň. Jako porota jsme tudíž letos měli velmi těžký úkol vybrat vítěze jednotlivých kategorií, protože těch kvalitních bylo tentokrát nejvíce od zahájení soutěže před třemi lety,“ říká Radek Procházka, managing partner společnosti Prochazka & Partners, která soutěž Kanceláře roku organizuje.

Odborná porota zárukou kvality soutěže

Odborná porota hodnotí interiéry nejen z hlediska výjimečnosti, kreativního, nevšedního, osobitého a inovativního způsobu jejich zpracování. Ale hlavně podle toho, jak byl brán ohled na potřeby zaměstnanců. Dalšími kritérii jsou atmosféra prostředí a kvalita vlastní realizace. Všechny kategorie vzájemně propojuje zaměření na atraktivitu pracovních prostor a pohodu lidí, kteří tráví většinu svého času v kanceláři.

Kvalitní kanceláře již dávno nejsou dominantou IT společností, ale prostupují napříč sektory. Stávající situace růstu ekonomiky a boj o talent nutí firmy investovat do pracovního prostředí. Aby si udržely schopné zaměstnance a nabraly talentované lidi. Tento trend neodejde a je jen otázkou času, kdy firmy postupně přejdou o úroveň výše, než jsou nyní. Z hlediska celkového trhu kanceláří jsou nadstandardní prostory v minoritě. A postupně, zejména při přestěhování do nových prostor, firmy zvyšují kvalitu svých kanceláří.

„Třetí ročník prestižní soutěže Kanceláře roku reflektuje aktuální situaci na trhu, kde právě kancelářské prostory prošly v posledních letech značným vývojem. Zvětšuje se např. pracovní prostor pro zaměstnance, a to nejen pracovní místa, ale také společné prostory, jako jsou relaxační zóny a recepce. Nově se též společnosti přiklánějí ke kombinaci otevřených a uzavřených kanceláří namísto jednoho či druhého extrému. Zajímavým prvkem, který nově vstupuje do kanceláří, je užívání designových tapet,“ doplňuje Radek Procházka.

„Letošní ročník je z hlediska úrovně projektů přihlášených do naší soutěže obzvláště silný. Rozhodování o vítězích jednotlivých kategorií jsme proto s kolegy neměli vůbec jednoduché,“ říká člen odborné poroty Jiří Zavadil, managing director společnosti Vitra. A dodává: „Velmi mě těší, že úroveň kancelářského prostředí se u nás rok od roku zlepšuje a zaměstnavatelé se nebojí do kanceláří investovat. Tento trend pozorujeme také u finančních a advokátních institucí, které byly v předchozích letech v této oblasti konzervativní a pracovnímu prostředí nevěnovaly takový důraz.“

Členové odborné poroty Kanceláře roku:

 • Jiří Zavadil – managing director Vitra
 • Petr Zahálka – obchodní ředitel ProInterier
 • Igor Hobza – architekt, spoluzakladatel Monom
 • Pavel Šťastný – designér
 • Michal Kunc – vedoucí architekt, zakladatel a majitel Atelieru Kunc Architects
 • Radek Procházka – managing partner Prochazka & Partners
 • Jaroslav Vendl – spolumajitel společnosti VERTI

Více informací o soutěži najdete na stránkách www.kancelareroku.cz.

O Prochazka & Partners

Prochazka & Partners je přední poradenská společnost zaměřená výhradně na zastupování nájemců v oblasti komerčních nemovitostí. Tým odborníků poskytuje komerční a technické poradenství, aby každý klient byl schopen učinit plně informované rozhodnutí ohledně komerčních nemovitostí. Znalost trhu a zkušenosti především pomáhají klientům snižovat náklady a umožňují maximalizovat návratnost investovaného kapitálu.

Archiv novinek
Průmyslové nemovitosti

Trh průmyslových nemovitostí v Česku je ve špatné kondici

23. 05. 2024

Vnitřní prostory obchodního domu Máj se budou pyšnit jedinečným designem od Prochazka & Partners

16. 05. 2024

V soutěži Kanceláře roku bude usilovat o ocenění rekordní počet realizací

14. 05. 2024
Radek Procházka
Managing Partner
#

Domluvit schůzku

Stavte se u nás na kávu nebo nám zanechejte Vaše číslo
a my se rádi ozveme ve Vámi preferovaný čas.

  Kontaktujte mě
  ×
  Kontaktní formulář