(+420) 222 242 342
Menu

Novinky

Proč je výhodnější spolupracovat s poradci v oblasti komerčních realit?

09. 10. 2020
Renegociace

Během naší každodenní klientské praxe se setkáváme nejen s celou řadou názorů na problematiku komerčních realit, ale i s oblastmi, které není radno podcenit ve vyjednávání. V ten moment je dobré mít po ruce odborníka, který Vám pomůže se zorientovat ve složité problematice, které se většina firem v rámci svého života navíc věnuje jen jednou za pět let.

Co si tedy slibovat od spolupráce s poradci v oblasti komerčních realit?

Efektivní role poradce v komerčních realitách se promítá do těchto oblastí:

  • Nezávislost – stojíme si za tím, že nelze poskytovat 100% službu klientovi, pokud poradenská firma zastupuje obě smluvní strany (jak nájemce, tak vlastníky budov). Proto si ceníme naší nezávislosti, kdy zastupujeme výhradně nájemce komerčních prostor.
  • Analýza nabídek – cenu za nájem komerčních realit ovlivňuje celá řada faktorů. Více se o nich dozvíte například v našich „10 tajných pravidlech pro firmy“. Ve zkratce jde o to, že cena za m2 by neměla být jedinou proměnnou, kterou sledujete. Důležité jsou i různé pobídky či přidružené platby za služby.
  • Úspory – v době konjunktury šetříme klientům primárně investiční náklady, kdy firmy expandují a hledají a zařizují nové kanceláře. V době krize pro změnu šetříme provozní náklady, kde to lze, tak redukujeme pronajatou plochu či hledáme nájemcům podnájemníky.
  • Kvalita nájemních smluv – právní analýza podepisované smlouvy je samozřejmou součástí služeb kvalitního poradenství.
  • Péče o klienta v průběhu nájemního závazku – kdykoliv se vyskytne nějaký problém, je dobré mít na své straně odborníka, který Vám poradí optimální řešení. O úspoře času ani nemluvě.
  • One-stop řešení – kvalitní poradenské firmy se poznají také v tom, že mají inhouse tým architektů a týmy projektantů a cost managerů. Jen ti ohlídají předání hotové výstavby včas, v požadované kvalitě a uspoří co nejvíce finančních prostředků.

Je dobré počítat s tím, že v kvalitě služeb a nasazení při hájení zájmu nájemců vůči vlastníkům nemovitostí jsou na tuzemském trhu veliké rozdíly.

Archiv novinek
Kanceláře roku: Prodlužujeme registrace do desátého května

Kanceláře roku: Prodlužujeme registrace do desátého května

02. 05. 2022
Velikonce

Veselé Velikonoce

14. 04. 2022
Jan Jetmar povyšuje na Senior Associate

Jan Jetmar v Prochazka & Partners povyšuje na Senior Associate

05. 04. 2022
Radek Procházka
Managing Partner
#

Domluvit schůzku

Stavte se u nás na kávu nebo nám zanechejte Vaše číslo
a my se rádi ozveme ve Vámi preferovaný čas.

Kontaktujte mě
×
Kontaktní formulář