(+420) 222 242 342
Menu

Novinky

Rekordní osmý ročník soutěže Kanceláře roku zná své vítěze!

30. 05. 2024

Letošní již osmý ročník prestižní soutěže Kanceláře roku zná své vítěze. Ty vybrala odborná porota soutěže tvořená z předních odborníků kancelářského byznysu a architektů. Jednotlivá ocenění v celkem deseti kategoriích si představitelé vítězných realizací převzali ve čtvrtek 30. května 2024 v rámci slavnostního galavečera v Paláci Žofín v Praze.

Do soutěže Kanceláře roku přihlásily firmy a architektonická studia rekordních 88 kancelářských realizací ze všech koutů České republiky. „Překvapil mě skutečně velmi vysoký standard přihlášených kancelářských realizací, a to i s ohledem na rekordní počet přihlášených. Již v předchozích ročnících naší soutěže byly výjimečné realizace, ale letos byla tato hranice posunuta opět výše. Zatímco dříve jsme se setkávali s tím, že vysokého standardu dosahovaly především menší kanceláře, letos se to týká i velkých kancelářských prostor. Je vidět, že firmy do svých interiérů investují nemalé finanční prostředky, a je to i známka toho, že se naší ekonomice daří,“ uvádí Radek Procházka, předseda poroty Kanceláře roku a Managing Partner společnosti Prochazka & Partners, která soutěž již poosmé pořádala.

Odborná porota soutěže tvořená z předních odborníků kancelářského byznysu, kterými jsou Radek Procházka z Prochazka & Partners, Petr Zahálka z ProInterier, Jiří Zavadil z Vitra a Jaroslav Vendl ze SilentLab, tak i z architektů v čele se světově oceňovanou Evou Le Peutrec a předsedou Obce architektů, Olegem Hamanem, ocenila v rámci jednotlivých kategorií tyto realizace:

KATEGORIESPOLEČNOSTARCHITEKTMÍSTO
Velké kancelářeDirect pojišťovnaCAPEXUSPraha
Regionální kancelářeTietoevry CzechiaSchindler SekoOstrava
Hybridní kancelářeHilti ČRS.H.S architektiPraha
Start-up kancelářeSecond FoundationBíza architektiPraha
Malé kancelářeVITOM realitní ekosystémLucie Kučerová RožanskáBrno
IT kancelářeŠkoda AutoIng. Vlastimil PacekPraha
Inovativní kancelářeStudio PerspektivStudio PerspektivPraha
Hub & Co-working kancelářeScott.Weber WorkspaceChapman TaylorPraha
Employee Friendly kancelářeBoston Consulting GroupPenta Real EstatePraha
Cena porotyCZECH PROMOTIONKURZ architektiPraha

Porota hodnotila kancelářské interiéry z hlediska výjimečnosti a designu prostor, inovací (technologické, materiálové, praktické), atmosféry, a především kvality pracovního prostředí a uspokojení potřeb zaměstnanců. Napříč všemi kategoriemi porota ocenila i atraktivitu pracovního prostředí a nakolik je kancelář příjemným a pohodlným místem k práci.

„V soutěžních realizacích byla vidět skutečně vysoká úroveň provedení jednotlivých interiérů. Líbí se mi, že se firmy nebojí používat různé materiály obkladů, dekorativní stěrky, zajímavé tapety a další nevšední způsoby opláštění stěn. Využívají umělecká díla, atypická osvětlení a lampy, ale i designový nábytek vysoké kvality, neobvyklé vestavěné či volně stojící jednací prostory apod.,“ říká architektka a urbanistka Eva Le Peutrec. Předseda Obce architektů Oleg Haman doplňuje: „Vybrané vítězné realizace jsou skutečně výjimečné. Je zjevné, že si firmy uvědomují důležitosti kvalitního a příjemného pracovního prostředí pro zaměstnance. Zároveň velmi dobře rozumí tomu, že toto pohodlí a vysoká úroveň kancelářských prostor motivuje lidi chodit každý den do práce a trávit zde velkou část dne.“

„Udivilo mě, že je zde po těch osmi ročnících soutěže stále prostor jít dál a opět jsme viděli mnoho skutečně propracovaných designů kancelářských prostor,“ uvádí Petr Zahálka, obchodní ředitel společnosti ProInterier. „U řady realizací byl patrný zajímavý designový trend používání jemnějších světlejších barev, které navozují pocit pohody domova,“ dodává Jiří Zavadil, Managing Director společnosti Vitra. Jaroslav Vendl, spoluzakladatel společnosti SilentLab, doplňuje: „Jako další trend se ukazuje, že klíčovým bodem kanceláří je dnes perfektně akusticky ošetřená zaměstnanecká zóna, kde je možné se občerstvit, odpočinout si a pohovořit s kolegy. Jedná se o takový social hub.“

Soutěž Kanceláře roku, kterou pořádá poradenská společnost Prochazka & Partners, by se nemohla konat bez podpory partnerů, jimiž v rámci letošního ročníku byly Casua, eTruhlárna, Interface, Lockers, Nespresso Professional, Obec architektů, ProInterier, SilentLab a Vitra.

Malé kanceláře, VITOM realitní ekosystém
Hybridní kanceláře, Hilti ČR
Start-up kanceláře, Second Foundation
Regionální kanceláře, Tietoevry Czechia
Employee Friendly kanceláře, Boston Consulting Group
Hub & Co-working kanceláře, Scott.Weber Workspace
Velké kanceláře, Direct pojišťovna
Inovativní kanceláře, Studio Perspektiv
IT kanceláře, Škoda Auto
Kanceláře roku
Cena poroty, CZECH PROMOTION
Archiv novinek

Největší interiérový projekt roku 2024 Máj Národní se otevírá

11. 06. 2024

Fotogalerie galavečera 8. ročníku soutěže Kanceláře roku

03. 06. 2024
Radek Procházka
Managing Partner
#

Domluvit schůzku

Stavte se u nás na kávu nebo nám zanechejte Vaše číslo
a my se rádi ozveme ve Vámi preferovaný čas.

    Kontaktujte mě
    ×
    Kontaktní formulář