(+420) 222 242 342
Menu

Novinky

Kancelářské prostory v Dornychu se začínají plnit dlouho před jeho dokončením

01. 07. 2024
Dornych

Přední poradenská společnost v oblasti komerčních realit Prochazka & Partners se postarala o největší letošní předpronájem kancelářských prostor v Brně. Společnost Scott.Weber Workspace si pronajala více než 5 000 m2 v rámci připravovaného projektu Dornych.

Oblast Dornychu slouží již téměř čtyřicet let jako obchodní středobod Brna a díky stejnojmennému projektu se má stát nejprestižnější brněnskou adresou. S dokončením se počítá v roce 2027 a již nyní je díky plánovaným sdíleným kancelářím, hotelu a klinice významná část pronajata. Právě centrum privátních flexibilních kanceláří a coworkingu bude v České republice unikátní. Jeho budoucí provozovatel, Scott.Weber Workspace, má možnost rozšíření stávajícího předpronájmu o dalších 1500 m2, čímž by vzniklo největší centrum flexibilních kanceláří v České republice.

„Když mě ze Scott.Weber Workspace požádali o zajištění expanze do Brna, doporučoval jsem místo několika menších coworkingových hubů jedno velké co-workingové centrum a jsem velmi rád, že se tak i stane. V Dornychu totiž vznikne unikátní projekt nejen svou velikostí, ale i řešením. Do prostoru sdílených kanceláří se bude vcházet z obchodní části přes kavárnu, čímž vznikne zcela jedinečné propojení retailu, kancelářských prostor a hospitality služeb,“ říká Radek Procházka, Managing Partner v Prochazka & Partners, a dodává: „Jedná se o další velice úspěšný předpronájem kancelářských prostor, který potvrzuje naši sílící pozici v této oblasti nejen na brněnském kancelářském trhu.“

„Díky kombinaci prvotřídního pracovního prostředí a služeb inspirovaných standardy špičkových hotelů umožňuje Scott.Weber Workspace svým klientům vytěžit maximum z každého pracovního dne, a to jak v profesním, tak osobním životě. Ani Dornych, kde najde zázemí více než 600 lidí, nebude v tomto ohledu výjimkou – lidé se zde mohou těšit i na kulinářské zážitky od našeho vlastního šéfkuchaře nebo privátní pětisetmetrovou terasu. Jsem skutečně rád, že můžeme i díky koordinaci a profesionálnímu poradenství Prochazka & Partners být součástí tohoto ojedinělého projektu,“ říká Adam Zvada, zakladatel a CEO společnosti Scott.Weber Workspace, která kromě Brna expanduje i do Ostravy a rozšiřuje svou síť poboček v Praze.

Projekt Dornych developerské společnosti Crestyl vyroste v sousedství brněnského hlavního nádraží, na místě stávajícího obchodního centra. V rámci nové výstavby zde vznikne více než 150 obchodů a gastronomických zařízení, veřejné náměstí a také 27 600 m2 kancelářských prostor. Vše je projektováno v souladu s nejvyšším stupněm certifikace dlouhodobě udržitelných projektů LEED Platinum.

„Obliba coworkingu roste, a proto se tyto prostory postupně stávají nedílnou součástí všech našich administrativních projektů. Jejich výhodou je kreativní pracovní prostředí, flexibilita i možnost relaxace a setkávání. Scott.Weber Workspace se v této oblasti stal naším blízkým obchodním partnerem, jejich vizi konceptu coworkingových prostor důvěřujeme. Jsme proto opravdu rádi, že po našem pražském projektu DOCK můžeme i díky skvělé spolupráci s Prochazka & Partners navázat také v chystaném brněnském projektu Dornych,“ říká Simon Johnson, ředitel společnosti Crestyl.

Archiv novinek
Organica

Společnost Prochazka & Partners zprostředkovala další
významné pronájmy v Ostravě

28. 06. 2024
PernerKa

Nová kancelářská budova PernerKa v pražském Karlíně je díky Prochazka & Partners plně pronajata již rok a půl před dokončením

26. 06. 2024
Radek Procházka
Managing Partner
#

Domluvit schůzku

Stavte se u nás na kávu nebo nám zanechejte Vaše číslo
a my se rádi ozveme ve Vámi preferovaný čas.

    Kontaktujte mě
    ×
    Kontaktní formulář