(+420) 222 242 342
Menu

Novinky

Jak má vypadat a fungovat moderní recepce

22. 11. 2017
Recepce společnosti Prochazka & Partners

Podniky využívají recepci k setkávání s pracovníky

První dojem při vstupu do sídla společnosti je stejně důležitý jako při setkání dvou lidí. Během úvodních vteřin si totiž klient nebo obchodní partner vytváří názor o firmě. Recepce je tedy jednou z nejdůležitějších částí kanceláří, měla by vyjadřovat filozofii společnosti a reprezentovat ji. Tato zóna je vstupní branou do srdce každého podniku, je součástí jeho designové prezentace.

Prostor by měl vždy působit otevřeně, vzdušně a přívětivě. Důležitým prvkem je „eye catcher“, který návštěvníka zaujme svou originalitou. Může jít o designový, přírodní nebo umělecký prvek, který se svou osobitostí vryje do paměti každého, kdo sem vkročil. Přesto musí tento prostor působit elegantně, profesionálně a zdůrazňovat důvěryhodnost společnosti.

Během příprav je nutné myslet na praktické využití prostoru recepce i pro vlastní zaměstnance firmy. Design by měl zaujmout, musí být ale také funkční a splňovat praktické požadavky zaměstnanců, a to bez ohledu na aktuální vytíženost kanceláří. Vidíme jasný trend, kdy podniky recepce rozšiřují a využívají je jako komunitní místo, kde se lidé setkávají a tráví neformální čas, jak během dne, tak po práci. Recepce se tak stává společenskou částí firmy.

Technická stránka recepce

Po technické stránce je velmi důležité světlo a prostor. Recepce je vstupem do každé firmy, proto by neměla být zatemněná a stísněná. Absenci denního světla může vyřešit vyšší počet LED světel, ale také propojení s pracovní plochou, aby návštěva měla dojem otevřeného prostoru. Je dobré se světlem pracovat již od začátku projektu a brát na zřetel první dojem po vstupu do prostoru.

Každý podnik má svou filozofii, která by měla být zahrnuta v architektuře recepce. Mezi klíčové prvky patří kvalitní a dominantní recepční pult, logo podniku a zázemí pro usazení hostů. Investovat se rozhodně vyplatí i do kvalitní podlahy. Velikosti jednotlivých prvků musí odpovídat prostorovým možnostem místnosti. Pro výbavu by měly být vždy použity co nejkvalitnější materiály, jde se o nejvíce exponovanou část kanceláří.

Na klienty vždy apelujeme, aby recepce odrážela charakter firmy. Nyní je tento faktor důležitý i pro pracovníky. Právě mladá generace kvalitní design požaduje.

Archiv novinek

Industriální trh začíná vysílat varovné signály. Na trh se častěji dostávají podnájmy za lepších než tržních podmínek

24. 01. 2023
Design & Build

Nájemci kanceláří se chystají na první větší zdražování po 10 letech

14. 12. 2022
Industrial warehouse

Developeři a nájemci hledají cesty z energetické krize. Jak mohou být logistické firmy soběstačné? Šest oblastí pro úspory

22. 11. 2022
Radek Procházka
Managing Partner
#

Domluvit schůzku

Stavte se u nás na kávu nebo nám zanechejte Vaše číslo
a my se rádi ozveme ve Vámi preferovaný čas.

    Kontaktujte mě
    ×
    Kontaktní formulář