(+420) 222 242 342
Menu

Novinky

7. ročník prestižní soutěže Kanceláře roku spouští registraci přihlášek. Odbornou porotu rozšířila světově uznávaná architektka Eva Le Peutrec

13. 02. 2023
Vítěz soutěže Kanceláře roku

Praha, 13. února 2023 – Již 7. ročník prestižní soutěže Kanceláře roku, do kterého se za dosavadní historii soutěže přihlásilo na 700 výjimečných kancelářských realizací, spouští v pondělí 13. února 2023 registraci přihlášek. Slavnostní galavečer se bude konat opět v Paláci Žofín. Hosté se tak mohou těšit na kouzelnou atmosféru v samém srdci Prahy. Hlásit se do soutěže tradičně mohou jak architektonická studia, tak samotné firmy. Registrace do soutěže na www.kancelareroku.cz bude otevřená až do 12. dubna 2023.

Posila v odborné porotě

S novým ročníkem soutěže přichází i nové složení odborné poroty. Stávající sestava doznala silné posily v podobě světově uznávané architektky Evy Le Peutrec, která od počátku své kariéry navrhla přes 140 projektů na čtyřech různých kontinentech. Mezi její nejznámější projekty patří 25 mrakodrapů, primárně určených pro kancelářské prostory, pětihvězdičkové hotely a nákupní či kongresová centra. Věnuje se však i urbanistickým návrhům, či stavbám určeným kultuře a luxusním privátním vilám. Její obdiv precizních detailů ji přivedl i k návrhům interiérů a produktového designu.

„Poslední dva roky byl vinou covidu a home office kancelářský sektor v útlumu, a i přes to vznikla celá řada úžasných realizací, které jsme ocenili v minulých ročnících. Konec roku 2022 již byl ve znamení rostoucí poptávky po kancelářích navzdory určité krizi, kdy cítíme ze strany firem opatrnost z nejisté doby. Firmy si ale nadále uvědomují důležitou roli kanceláří a řada z nich namísto snížení kapacit buduje ve volných prostorách místa pro setkávání a týmovou spolupráci. Věřím proto, že i letošní ročník přinese to nejlepší z tuzemského kancelářského sektoru a vítěznou trofej si odnesou jen ti nejlepší. Velkou radost mi pak dělá rozšíření poroty o nové tváře, což je věřím dokladem toho, že značka Kanceláře roku přitahuje jen ty největší odborníky na trhu,“ říká Radek Procházka, Managing Partner společnosti Prochazka & Partners a zakladatel soutěže Kanceláře roku.

Prestiž soutěže, rostoucí počet přihlášených i kvalita realizací si zaslouží adekvátní podobu slavnostního galavečera. Letos se bude opět slavnostní „blacktie“ vyhlášení konat v letních měsících na pražském Žofíně.

„Kancelářský trh nyní prochází určitou fází střídmostí. Orientace na kvalitní materiály a precizní práci architektů určitě zůstává, z realizovaných zakázek je nyní ale vidět jisté umírnění. Zatímco v době největší konjunktury se firmy předhání v tom, kdo vymyslí největší lákadlo pro své zaměstnance, nyní zůstává zejména vize péče o své lidi. Věřím, že i letos s ostatními porotci povedeme zajímavé diskuse nad přihlášenými projekty a nad tím, které z nich nakonec získají ocenění ‚Kanceláře roku‘,“ říká Petr Zahálka, obchodní ředitel společnosti ProInterier a člen odborné poroty soutěže Kanceláře roku.

Soutěžní kategorie

Výjimečné kancelářské interiéry firem v České republice letos soutěží v devíti kategoriích, do kterých se mohou soutěžící přihlásit:

 • Kanceláře roku nad 5.000 m2 
 • Regionální kanceláře roku
 • Hybridní kanceláře roku
 • Start-up kanceláře roku
 • Malé kanceláře roku
 • IT kanceláře roku
 • Inovativní kanceláře roku
 • Hub & Co-working kanceláře roku
 • Employee Friendly kanceláře roku

Pomyslnou desátou kategorií pak je speciální Cena poroty, udělovaná napříč všemi soutěžními kategoriemi. Jejím cílem je ocenit výjimečný přínos pro architekturu a design.

„Lidé tráví třetinu svého dne v kanceláři, proto je důležitý důraz na kvalitu a ergonomii pracovního prostředí. Zatímco dříve stačilo pořídit kvalitní židli, dnes kvalitu pracovního prostředí určuje celkový výběr designového typizovaného i atypického nábytku. Kancelářský design přitom čím dál tím více připomíná luxusní domov či hotel a tomu odpovídá i kvalita vybavení. I v rámci udržitelnosti se určitě vyplatí pořídit kvalitní nábytek, který vydrží 10–20 let než nekvalitní, který po třech letech odejde,“ dodává Jiří Zavadil, Managing Director společnosti Vitra a porotce soutěže Kanceláře roku.

Kromě kvalitního vybavení přispívá ke spokojenosti a vyšší produktivitě zaměstnanců i nižší hladina hluku v kancelářích. „Firmy, které přesunuly část kapacit na home office, využily získaného prostoru k instalaci mobilních odhlučněných pracovišť pro jednoho i více pracovníků. Vzrůstá také zájem o prvky potlačující ozvěnu jako jsou stropní obklady či dokonce umění na zdech zasedaček, kde kromě estetické plní i pozitivní akustickou funkci. Výsledkem všech těchto úprav je péče o zdraví a duševní pohodu pracovníků v kancelářích,“ říká Jaroslav Vendl, spoluzakladatel společnosti SilentLab a porotce soutěže Kanceláře roku.  

O soutěži Kanceláře roku

Soutěž Kanceláře roku vznikla v roce 2016 a nyní probíhá již její 7. ročník. Odborná porota hodnotí interiéry z hlediska výjimečnosti a designu prostor, inovace (technologické, materiálové, praktické), atmosféry prostředí, a především kvality pracovního prostředí. Napříč všemi kategoriemi oceňuje atraktivitu pracovního prostředí a nakolik je kancelář příjemným místem k bytí, což nabývá na významu hlavně vzhledem k tomu, jak velkou část svého času většina z nás tráví v kanceláři. Vítězové budou vyhlášeni na závěrečném galavečeru během léta v zahradách Paláce Žofín, na který budou pozvání zástupci všech přihlášených společností. Více o soutěži na novém webu www.kancelareroku.cz.

O společnosti Prochazka & Partners

Společnost Prochazka & Partners v roce 2013 založil Radek Procházka a dnes je vedoucí společností výhradně zaměřenou na zastupování nájemců v oblasti komerčních nemovitostí. Poskytuje komplexní servis pro nájemce v segmentech Offices a Industrial (přejednání, relokace, expanze, nákup či výstavba na klíč) a svým klientům zajišťuje i architektonické a projektové poradenství a management (Design & Build). Společnost od roku 2016 vyhlašuje také odbornou soutěž Kanceláře roku. Více o společnosti na www.prochazkapartners.cz.

Archiv novinek

Největší interiérový projekt roku 2024 Máj Národní se otevírá

11. 06. 2024

Fotogalerie galavečera 8. ročníku soutěže Kanceláře roku

03. 06. 2024

Rekordní osmý ročník soutěže Kanceláře roku zná své vítěze!

30. 05. 2024
Radek Procházka
Managing Partner
#

Domluvit schůzku

Stavte se u nás na kávu nebo nám zanechejte Vaše číslo
a my se rádi ozveme ve Vámi preferovaný čas.

  Kontaktujte mě
  ×
  Kontaktní formulář