(+420) 222 242 342
Menu

Novinky

4. ročník soutěže Kanceláře roku zná své vítěze

30. 01. 2020
Schwann Cosmetics

Včera večer se konal 4. ročník prestižní soutěže Kanceláře roku. Na slavnostním galavečeru, konaném na Žofíně, byli 29. ledna vyhlášeni vítězové všech 9 soutěžních kategorií, z čehož dvě byly letošní novinkou – kanceláře nad 5.000 m2 (EYELEVEL) a nejlepší regionální kancelář (Schwan Cosmetics CR z Českého Krumlova).

Kromě vyhlášení vítězů soutěžních kategorií udělila letos odborná porota i Speciální cenu napříč všemi kategoriemi (Johnson & Johnson). Celým večerem hosty provedla populární moderátorka České televize Daniela Písařovicová a v rámci slavnostního vyhlášení vystoupila i zpěvačka ELIS (Eliška Mrázová), vítězka Českého slavíka a semifinalistka soutěže Hlas Československa.

Vítězové jednotlivých kategorií

Všichni finalisté v jednotlivých kategoriích (finanční instituce, advokátní kanceláře, IT, poradenství, kanceláře nad 5.000 m2, kanceláře 21. století, Hub & Co-Working, Employee Friendly a nejlepší regionální kanceláře) nabízí svým stávajícím i potenciálním zaměstnancům atraktivní pracovní prostředí, které je jak inspirující, tak spojené s vysokou efektivitou práce. Výjimečný interiér je navíc známkou prestiže společnosti, která díky němu působí na klienty ještě profesionálněji.

„Gratuluji všem vítězům, kteří při realizaci svých prostor odvedli perfektní práci. Těší mě, že stále více firem dbá na atraktivitu pracovního prostředí, spolupracuje s profesionály a klade velký důraz na komunitní prvky pro zpříjemnění času stráveného v kancelářích,“ komentuje výsledky soutěže Radek Procházka, Managing Partner společnosti Prochazka & Partners, která Kanceláře roku organizuje již čtvrtým rokem.

Každoročně rostoucí zájem o naši soutěž v podobě většího počtu kvalitních přihlášek s sebou samozřejmě nese stále těžší rozhodování odborné poroty. Ta je složená z předních odborníků kancelářského trhu a nezávisle doceňuje nadstandardní realizace v České republice,“ dodává Procházka.

Vítězové jednotlivých kategorií 4. ročníku soutěže Kanceláře roku:

 • Československá obchodní banka, a.s. – Finanční instituce kanceláře roku (autor: Chalupa architekti)
 • NN IT HUB – IT kanceláře roku (autor: Aneta Coufalová)
 • EYELEVEL – Kanceláře roku nad 5 000 m(autor: SHS architekti, Ing. arch. Lubor Sladký)
 • Deloitte Czech Republic – Poradenské kanceláře roku (autor: Atelier Kunc architects, MgA. Michal Kunc)
 • DDB Prague – Kanceláře roku 21. století (autor: B2 Architecture, Ing. arch. Barbara Bencová)
 • WeWork – Hub & Co-working kanceláře roku (autor: WeWork Design Team Berlin)
 • Schwan Cosmetics CR – Nejlepší regionální kanceláře roku – (design vnitřních prostor: Ateliér v kódu, Ing. arch. Martin Zborník)
 • JetBrains, s.r.o. – Employee Friendly kanceláře roku (Architektonické studio YUAR)
 • Johnson & Johnson – Speciální Cena poroty (Architektonické studio STOPRO – Vendula Hladíková)
 • Mezinárodní advokátní kancelář WOLF THEISS – Advokátní kanceláře roku (autor: Ing. arch. Petr Štolba

Odborná porota soutěže Kanceláře roku

Odborná porota složená z předních odborníků kancelářského trhu – Jiří Zavadil (Vitra), Petr Zahálka (ProInteriér), Oleg Haman (Obec architektů/CASUA), Jaroslav Vendl (SilentLab), Michal Kunc (Atelier Kunc Architectcs), Igor Hobza (monom) a Radek Procházka (Prochazka & Partners) – hodnotila interiéry z hlediska výjimečnosti a designu prostor, inovací (technologické, materiálové, praktické), atmosféry, a především kvality pracovního prostředí a uspokojení potřeb zaměstnanců. Napříč všemi kategoriemi porota ocenila i atraktivitu pracovního prostředí a nakolik je kancelář příjemným a pohodlným místem k práci.

Nováčkem mezi porotci byl letos Oleg Haman, předseda Obce architektů a zakladatel kanceláře CASUA, který na soutěži ocenil vysokou odbornost a to, že je vysoce inspirující pro architekty i majitele firem: „Vývoj v návrzích kanceláří prošel během posledních pěti let neuvěřitelným posunem. Návrhy jsou dnes zaměřené na volný čas zaměstnanců a jejich spokojenost. Klíčovou roli hraje i firemní kultura, která již v počátku zásadně ovlivňuje návrhy nemovitostí či interiérů – není to tedy jen věc designu, ale celkové péče o lidi ve firmě včetně jejich duševního zdraví. O vítězích nakonec zcela jasně rozhodly osobní návštěvy soutěžních prostor porotou.“

Za porotu zhodnotil letošní ročník ve svém projevu na galavečeru Petr Zahálka, porotce a obchodní ředitel společnosti ProInterier„Pro celou porotu byla velkým a příjemným překvapením kategorie „Nejlepší regionální kancelář roku“, ve které se sešlo velké množství kvalitních projektů a je zcela zjevné, že snaha o přenesení moderních trendů v přístupu k zaměstnancům se projevuje i v regionech, kde to nebylo a není ještě zcela běžné.“

Zapojení architektů a vrcholového managementu již do konceptu kvalitního pracovního prostředí ocenil další člen poroty Jiří Zavadil, který je Managing Director českého, slovenského a polského zastoupení společnosti Vitra„Kromě skvělé práce architektů oceňuji při kvalitních realizacích zapojení vrcholového managementu již při vytváření konceptu pracovního prostředí. Je zde znatelné jasné pochopení důležitosti pracovního prostředí jako konkurenční výhody na trhu práce a kvality prostředí jako standardu úspěšných společností.“

Bohatá nabídka nadstandardních služeb

Kvalitní pracovní prostředí tak začíná být standardem a společnosti se oddělují tím, jaké veškeré služby svým zaměstnancům dodávají. O nich hovoří Procházka„Mezi nadstandardní služby určitě patří nejen rostoucí počet m2 na zaměstnance, ale i akustické prvky, telefonní mikrokanceláře, dětské koutky a častěji i prostory dedikované sportu. Jsem rád, že jsme letos zavedli také dvě nové kategorie, abychom ocenili projektově náročnější realizace kanceláří o velikosti nad 5.000 m2 a také nejlepší regionální kanceláře, do kterých se hlásily úžasné projekty z celé České republiky.“

Autor návrhu kanceláří Johnson & Johnson (Architektonické studio STOPRO – Bohuslav Vytlačil), který zvítězil v kategorii Speciální Cena poroty, na žofínském galavečeru obdržel 2 vstupenky na mezinárodní konferenci NeoCon v Chicagu včetně letenek a ubytování.

O soutěži Kanceláře roku

Včera večer se konal 4. ročník prestižní soutěže Kanceláře roku, soutěže která vznikla v roce 2016. Soutěžící realizace hodnotí porota složená z architektů a top managementu designových a technických společností zajištujících vybavení kanceláří. Vítězové jsou každoročně vyhlášeni na galavečeru, na který jsou pozvání zástupci všech přihlášených společností. Soutěž vyhlašuje a pořádá společnost Prochazka & Partners. Více na www.kancelareroku.cz.

Publikováno na Seznamzprávy.cz, Luxus.cz, CzechCrunch

Archiv novinek
7. ročník Kanceláře roku

Vítězové 7. ročníku soutěže Kanceláře roku jsou známi. Letos soutěžilo více firem, vidět je trend menších a kvalitnějších kanceláří napříč Českem

01. 06. 2023
Industriální nemovitosti

Na industriálním trhu roste poptávka po menších jednotkách

17. 05. 2023
Industriální areál

Rozhovor s Petrem Narwou z Prochazka & Partners: Ochlazení v průmyslových nemovitostech je na obzoru

15. 05. 2023
Radek Procházka
Managing Partner
#

Domluvit schůzku

Stavte se u nás na kávu nebo nám zanechejte Vaše číslo
a my se rádi ozveme ve Vámi preferovaný čas.

  Kontaktujte mě
  ×
  Kontaktní formulář